Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

SENCOR SFD 742RD Suszarka do żywności

By 16:47:00 , , , , ,

SENCOR SFD 742RD Suszarka do żywności
Okres letni i jesienny to czas, kiedy na rynku i w przydomowych ogródkach pojawia się wiele owoców i warzyw, a w lasach grzyby dla fanów tego typu „łowów”. Pomimo tego, że obecnie w sklepach o każdej porze roku można bezproblemowo zakupić różnego rodzaju świeże produkty, gdzieś w nas pozostał zwyczaj, jak i po prostu lubimy pewne artykuły w suszonej formie. Dlatego też cały czas możemy odnaleźć suszarki do produktów spożywczych, takich jak owoce i warzywa, grzyby, czy też zioła. W tym artykule przyjrzę się suszarce do żywności SENCOR SFD 742RD.
SENCOR SFD 742RD Suszarka do żywności
SFD 742RD to suszarka o mocy 240 W. Jest to wartość odpowiednia dla zrównoważenia pomiędzy wystarczającą siłą grzewczą, aby dobrze przeprowadzić proces suszenia, a poborem prądu. Tego typu moc, jest najczęściej spotykana i wystarczająca do suszenia produktów w gospodarstwach domowych. Zamontowany ma także wyłącznik termiczny gwarantujący bezpieczeństwo w momencie nadmiernego przegrzania. Do tego podświetlany przycisk zasilający.
SENCOR SFD 742RD Suszarka do żywności
Suszarka w komplecie posiada  5 tac, układanych piętrowo. Każda z nich o średnicy 25,5 cm. Wysokość każdego z pięter może być bez problemu regulowana w przedziale od 1,5 do 2,8 cm. W urządzeniu zastosowano tacki z przezroczystego tworzywa, co jest znacznie wygodniejsze niż popularne, nieprzezroczyste elementy. Dzięki temu możemy bezproblemowo sprawdzić wizualnie stan produktów i proces ich suszenia, bez otwierania urządzenia, a tym samym bez niepotrzebnej utraty nagromadzonego ciepła. A będąc przy cieple; w suszarce SENCOR zastosowano wentylator zamontowany w taki sposób i sprawdzony pod kątem tego, aby suszenie było równomierne i o tej samej intensywności na każdym piętrze.
SENCOR SFD 742RD Suszarka do żywności
Całość urządzenia, czyli jednostka wentylacyjna wraz z tacami waży zaledwie 1,9 kg. Obudowa wykonana jest z solidnego tworzywa, w miarę odpornego na przypadkowe uderzenia, w czerwono białym kolorze.

Suszarka do żywności SFD 742RD przyda się każdemu, kto lubi smak lub zapach suszonych grzybów i przekąski w formie zdrowych, suszonych plastrów owoców.

Skrót informacji:

  • Moc:240 W
  • Ilość tac do suszenia:5
  • Regulacja wysokości tac:tak
  • Średnica tacy do suszenia:255 mm
  • Wysokość piętra:od 1,5 do 2,8 cm
  • Równomierne suszenie na wszystkich piętrach:tak
  • Podświetlony główny wyłącznik:tak
  • Bezpiecznik termiczny przeciwko przegrzaniu:tak
  • Długość przewodu zasilającego:1,15 m
  • Tabela zalecanych czasów suszenia:tak - dołączona do instrukcji0 komentarze