Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

Top 5 najczęściej kupowanych odkurzaczy

By 15:33:00 , , , , , , ,

Top 5 najczęściej kupowanych odkurzaczy
Ostatnio odwiedziłem jedną z najpopularniejszych w Polsce porównywarek cen, aby sprawdzić co najchętniej kupujecie w okresie przed wakacyjnym, w dziale AGD. Ku mojemu zdziwieniu nie były to depilatory, lodówki czy wentylatory. Najchętniej kupowane są odkurzacze, co ciekawe na 5 top-owych modeli, 3 z nich produkowane są przez firmę Zelmer. Widać Polacy pokochali tę markę mimo że należy teraz do niemieckiego koncernu BSH.
Chciałbym wam nieco przybliżyć, które modele są teraz najbardziej popularne, ale też czy warte są swej ceny. 
1. Zelmer Jupiter ZVC425HT
Zelmer Jupiter ZVC425HT
W tym momencie jest to najbardziej rozpoznawalny model odkurzaczy marki Zelmer, jego głównymi zaletami są wysoka moc ssąca powierzchni twardych, duża pojemność worka 4l, oraz długi okres gwarancyjny aż 4 lata. Jednak to nie wszystkie cechy przemawiające do kupujących, odkurzacz wyposażony został w filtr HEPA H13 który jest wstanie zatrzymać 99,95% pyłków, bakterii, odchodów roztoczy itp.
Odkurzacz Zelmer ZVC425HT może poszczycić się również nie najgorszą klasą energetyczną B, wśród odkurzaczy jest to jedna z wyższych. Dodatkowo niewielkie wymiary urządzenia, pozwalają na schowanie go praktycznie do każdego schowka czy szafy.

2. Zelmer Odyssey ZVC305ST
Zelmer Odyssey ZVC305ST
Ten kompaktory odkurzacz o wymiarach 30x32x38 cm i niewielkiej wadze, raptem 4,3 kg. Podbił serce nie jednej polskiej rodziny o mniejszym metrażu mieszkania. Prócz niewielkich rozmiarów odkurzacz może poszczycić się swoją niezawodnością w walce z pyłkami, bakteriami itp. dzięki zamontowanemu filtrowi EPA E11, który jest wstanie zatrzymać ich do 95%. Jednocześnie idealnie nadaje się do szybkiego posprzątania sierści po kotach czy psach. Wszystko dzięki dodanej do zestawu turbo szczotce
Zasięg tego odkurzacza to aż 9 metrów, a miękkie koła sprawią że nasze panele nie będą narażone na zarysowania. 

3. Philips PowerPro Aqua FC6402/01
Philips PowerPro Aqua FC6402/01
Nowoczesny bezworkowy jaki bezprzewodowy odkurzacz od firmy Philips, który może zadziwiać swoją mocą oraz możliwością sprzątania na mokro. Urządzenie pozwala nam sprzątać nie tylko podłogi, ale możemy jednocześnie pozwolić sobie na odświeżenie naszych dywanów. Idealnie nadaje się dla osób, które chcą szybko posprzątać  i nie męczyć się z rozciąganiem przewodu po całym domu. Jedno ładowanie pozwala na 40 minut ciągłego sprzątania, w połączeniu z technologią PowerCyclone, ten czas w zupełności nam wystarczy.
Funkcja czyszczenia na mokro pozwoli oszczędzić nam czas, gdyż jednocześnie odkurzamy i myjemy podłogi. Pojemnik na czystą wodę ma pojemność 0,2 l, wystarczający na umycie i posprzątanie powierzchni 50m2

4. Zelmer Aquawelt ZVC752SP
Zelmer Aquawelt ZVC752SP
Kolejny odkurzacz firmy Zelmer, tym razem bardziej multifunkcyjny. Jest to odkurzacz pozwalający na standardowe odkurzanie do worka safbag o pojemności 2,5 l, jak i też odkurzanie do specjalnego pojemnika z wodą 5,0 l. Urządzenie pozwala nam również we własnym zakresie prać dywany, tapicerkę oraz myć płytki. Do tego celu są przeznaczone dwie ssawki mała i duża.
Niewątpliwą zaletą tego odkurzacza jest podwójna filtracja, pierwsza wodna i druga używająca filtra HEPA H10, który skutecznie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń wielkości 0,3 mikrona.
Urządzenie może nie należy do lekkich warząc ponad 8 kg, ale gumowe kółka zapewniają bezpieczeństwo naszym panelom.

5. Amica VP 1051
Amica VP 1051
Amica VP 1051 to już ostatni odkurzacz według najczęściej kupowanych top 5. Jest to odkurzacz niewyróżniający się niczym szczególnym, wśród konkurentów. Główna zaleta to bardzo niska cena, być może dla tego zyskał tak dużą popularność. Maksymalna moc silnika 1600 W, pozwala na dobre posprzątanie podług gdyż klasa zbieralności to B, gorzej może poradzić sobie z dywanami w klasie E.
Zasięg pracy odkurzacza to 8 metrów, jest wystarczający do każdego mieszkania , jednak pojemność worka 2 l może być uciążliwa. Odkurzacz może się podobać, producent naprawdę zadbał o design tego odkurzacza. 
Mimo niewielkiej ceny odkurzacz posiada takie funkcje jak zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka, sygnalizator pełnego worka jak i zabezpieczenie przed przegrzaniem.


Ostateczna opinia będzie należeć do Was użytkowników, czy to będą te czy inne odkurzacze. Warto jednak przed zakupem zwrócić uwagę, gdzie chcecie używać odkurzacza, na jakich funkcjach i cechach wam zależy

1 komentarze

  1. Ja jestem pod wrazeniem mozliwosci nowych odkurzaczy, ostatnio natknelam sie na pure i9, do ktorego mozna pobrac aplikacje i sterowac wszystkim z telefonu :O

    OdpowiedzUsuń