Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

SEVERIN AT 2260 Supreme Toster

By 18:32:00 , , , , ,

SEVERIN AT 2260 Supreme Toster
Ponoć nowoczesny toster potrafi coś więcej niż piec grzanki. Czy to prawda? Zdecydowanie SEVERIN AT 2260 Supreme toster stara się udowodnić, że tak jest. Ten sprzęt według producenta pozwala nie tylko na zrobienie kruchych i odpowiednio wypieczonych grzanek, ale także na odgrzanie pieczywa, czy pracę z grzankami wyjętymi uprzednio z zamrażarki. No to sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.
SEVERIN AT 2260 Supreme Toster
1. Na pewno 7-stopniowy system regulacji poziomu zarumienienia doskonale sprawdza się w przypadku, gdy domownicy lubią różne poziomy chrupkości. Dodatkowo nie muszę tego za każdym razem ustawiać od nowa, bo ustawienie pozostaje w pamięci tostera do czasu zmiany.

2. Toster rzeczywiście bardzo dobrze radzi sobie z rozmrażaniem pieczywa, zanim zacznie je opiekać, oczywiście przy włączeniu odpowiedniej funkcji. Po robieniu grzanek z zamrożonego pieczywa tostowego są one chrupiące, bez pozostałości zmrożonych obszarów ani nawet wilgoci.
SEVERIN AT 2260 Supreme Toster
3. Funkcja opiekania bułek na załączonym ruszcie jest strzałem w dziesiątkę. Przydaje się zarówno do podgrzania świeżego pieczywa, które w międzyczasie się nieco ostudziło, jak i na przykład (dla mnie bomba!) przy przygotowaniu hot dogów domowej roboty.

4. Funkcja podgrzewania grzanek. Coś, czego zawsze brakowało mi w do tej pory posiadanych tosterach. Po zrobieniu grzanki, toster posiada opcję podtrzymania temperatury grzanki, lub odgrzanie wcześniej przygotowanych – uwaga – bez dodatkowego przypiekania.

Ogólnie programowanie wszelakich ustawień jest naprawdę intuicyjne. Dodatkowo toster posiada funkcję wyłączania w trakcie pracy, no i automatyczne wyłączenie ze względów bezpieczeństwa, gdy grzanka się zaklinuje. Aczkolwiek czy ta druga opcja działa, tak jak obiecywano, nie wiem. Nie kusi mnie specjalnie, na siłę „utykanie grzanki”, żeby zobaczyć czy mi się sprzęt zepsuje, albo gorszych szkód narobi.
SEVERIN AT 2260 Supreme Toster
Poza funkcjami ustawień w czasie pracy toster SEVERIN AT 2260 posiada także inne plusy. Na pewno bardzo dobrze wygląda. Sprzęt ze zmatowionej stali nierdzewnej z połączeniem z czarnym tworzywem, naprawdę dobrze się prezentuje na blacie kuchennym. Cyfrowy regulator zarumienienia pozwala na kontrolowanie czasu pracy. Materiały, z których toster jest wykonany, zdają się być bardzo solidne i wytrzymałe. Ścianki z wyżej wspomnianej stali nierdzewnej, są bardzo dobrze zaizolowane termicznie, wiec nawet przy ciągłej pracy tostera nie grozi nam przypadkowe poparzenie się. No i oczywiście na duży plus zasługuje bezproblemowo wyciągana tacka na okruchy, dzięki czemu resztki poprzednich tostów nie palą się podczas przygotowywania następnych, a czyszczenie nie jest skomplikowane.
SEVERIN AT 2260 Supreme Toster
Tak więc jeżeli jesteś amatorem tostów, grzanek i ciepłego pieczywa, szczerze mogę polecić ten sprzęt.

Skrót informacji:

 • Pojemność:2 tosty
 • Obudowa:stal nierdzewna
 • Ruszt do opiekania bułek:tak
 • Programator czasu opiekania:tak
 • Regulowany stopień zarumienienia:tak
 • Cyfrowy regulator stopnia zarumienienia:tak
 • Program rozmrażania:tak
 • Funkcja podgrzewania bez zarumieniania:tak
 • Oddzielny przycisk przerywający opiekanie:tak
 • Automatyczne centrowanie kromki chleba:tak
 • Automatyczne wyłączanie przy zaklinowaniu kromki chleba:tak
 • Tacka na okruchy:tak - wyjmowalna
 • Uchwyt do nawijania kabla:tak
 • Moc:ok. 950 W0 komentarze