Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

Sernik truskawkowy z galaretką

By 18:33:00 , , , , , , ,

Wiem że ostatnio jest sporo przepisów na potrawy z truskawkami, ale mamy sezon więc trzeba korzystać puki są. Za chwile będzie lato i po truskawkach będą inne owoce, którymi będę was męczyć. Dzisiaj przepis na coś chłodnego, sernik truskawkowy z galaretką. Przyniesie przyjemną ochłodę w ten upalny dzień.
Sernik truskawkowy z galaretką
Składniki:

- opakowanie biszkoptów okrągłych około 120g
- 0,5 l jogurtu truskawkowego
- 0,5 l śmietany kremówki 30%
- 1/2 szklanki cukru pudru
- 3 galaretki truskawkowe po 90 g
- 50 dag świeżych truskawek

Przygotowanie:

1. Pierw zajmiemy się masą truskawkową. Ubijamy na sztywno śmietanę, przed końcem ubijania dodajemy cukier puder. Teraz delikatnie szpatułką łączymy śmietanę z jogurtem truskawkowym. Rozpuszczamy 2 z 3 galaretek w wodzie i odstawiamy do wychłodzenia. Jak galaretka zacznie tężeć łączymy z masą truskawkową. Na koniec dodajemy drobno pokrojone truskawki.

2. Rozpuszczamy ostatnią galaretkę i odstawiamy do wystygnięcia. Bierzemy małą blachę 25x30 cm lub tortownicę i wykładamy biszkoptami. Całość zalewam masą truskawkową i odstawiamy na 20 minut do lodówki. Wyjmujemy z lodówki i wykładamy na wierzch tężejącą galaretkę.

Smacznego


0 komentarze