Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

Kawowe ślimaczki

By 20:44:00 , , , , , , ,

Przepraszam was że dopiero o tej godzinie dodaję post, ale był mecz Austria-Węgry. W końcu Polak, Węgier, dwa bratanki... więc trzeba było wspierać bratanków. Chyba pomogło bo wygrali 0:2. Wracając do przepisu na dziś, mam dla was mega prosty i zarazem smaczny kąsek. Kawowe ślimaczki, zrobią duże wrażenie na waszych gościach nie tylko smakiem, bo wyglądem również.

Przygotowanie:

1. Ucieramy masło z cukrem, cukrem waniliowym z dodatkiem szczypty soli i przesianą mąką. Przygotowujemy napar z kawy, dodajemy kakao. Ciasto dzielimy na dwie części 1/3, do mniejszej dodajemy kawę, wyrabiamy ciasto i dwie połówki odstawiamy do lodówki na około 20 minut. Jeśli ciasto ciemne jest za rzadkie dodajemy mąki.

2. Ciasto jasne i ciemne rozwałkowujemy na prostokąty. Roztrzepujemy żółtko i mieszamy z odrobiną wody, smarujemy cały prostokąt jasnego ciasta. Kładziemy ciasto ciemne tak żeby się skleiło z jasnym i obcinając wyrównujemy brzegi. Całość zwijamy w roladę i odkładamy na około godzinę do lodówki. Kroimy na plasterki według uznania, pieczemy około 15-20 minut w 180 stopniach.