Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

Jaki depilator laserowy? 5 porad, które ułatwią zakup.

By 16:45:00 , , , , , , ,

Jaki depilator laserowy? 5 porad, które ułatwią zakup.
Depilacja… brrr… ciekawe jak wiele kobiet ma takie właśnie pierwsze skojarzenie? No cóż, nawet powiedzenie „chcesz być piękna to cierp” to w przypadku niektórych metod depilacji jest stanowczo zbyt mało powiedziane. Przynajmniej dla niektórych…, Ale całe szczęście technologie dążą do tego, aby nasze nogi (i nie tylko), były gładkie jak najdłużej. To, co jeszcze kiedyś było zarezerwowane wyłącznie dla salonów urody teraz możemy mieć pod własnym dachem. Ale sam zakup urządzenia do depilacji światłem, jest dosyć kosztowny, dlatego przed podjęciem decyzji należy spokojnie rozważyć wszelkie możliwości i wybrać ten najlepszy dla nas.

1. Czujnik koloru skóry i regulacja natężenia
Depilacja światłem, musi być przeprowadzana w odpowiedni sposób, gdyż w przypadku tego typu urządzeń złe ustawienia mogą skończyć się czymś więcej niż niegroźne podrażnienia. Wielu producentów w komplecie ze sprzętem dodaje tabelę odcieni skóry tak, aby najlepiej dopasować natężenie światła, żeby nie podrażniało, ale czyniło swoją powinność. Niestety taki sposób „na oko”, nie zawsze jest dokładny. Dlatego jeżeli obawiamy się o naszą wrażliwą skórę, najlepiej wybrać opcję z czujnikiem. Oczywiście wyjdzie nas to trochę drożej.  Idąc dalej tym tropem pamiętajmy, że samo określenie odcienia skóry, to nie wszytko, robi się to w celu zoptymalizowania mocy natężenia światła. Dlatego moim zdaniem regulacja taka to podstawa!

2. Opcje bezpieczeństwa
Jak wcześniej było wspomniane, depilacja światłem może być nieco inwazyjna, dla wrażliwej skóry. Ale przy dobrym sprzęcie, efekty są niesamowite. Wystarczy tylko zadbać o to, by wybierać ten bezpieczny. O to dbają miedzy innymi specjalne osłony z filtrem UV, które moim zdaniem są podstawą w tego typu urządzeniu. Odpowiedzialni producenci dodają także komplet wszelkiego rodzaju nakładek ochraniających wrażliwe części ciała.

3. Dopasowanie do różnych miejsc
Wiadomo, że depilacja, to potrzeba usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. A w zależności od miejsca zmienia się grubość włosów, jak i wrażliwość skóry. Dlatego dobrze, aby w zestawie znajdowały się specjalne nasadki do różnych obszarów. Wynika to z faktu, że na przykład okolice bikini potrzebują mocniejszej, ale za to bardziej skupionej wiązki światła. A delikatna skóra pod pachami, może łatwo ulec podrażnieniom, gdy światło jest za mocne.

4. Powierzchnia pracy
Depilatory laserowe wymagają starannego przesuwania urządzenie, z ogromną precyzją tak, aby dwukrotnie nie naświetlić danego skrawka skóry a jednocześnie niczego nie ominąć. Dlatego im większy ekran pulsacyjny lampy w urządzeniu, tym szybciej wykonamy zabieg. Niektóre z depilatorów do usuwania zbędnego owłosienia metodą świetlną, posiadają lampy o powierzchni nawet 7cm2.

5. Dostęp do części wymiennych
Tak jak powiedziane było na wstępie, urządzenie do depilacji światłem, nie jest zakupem tanim, dlatego warto zadbać o to, byśmy mieli pewność, że w razie zużycia poszczególnych części, bezproblemowo znajdziemy elementy na wymianę. Tyczy się to głownie lamp, które mają swój limit błysków. Dobrze w takim razie, aby była możliwość wymiany samej lampy oraz oczywiście, aby była ona łatwo dostępna.


2 komentarze

  1. Stosuję depilator ipl od 11 miesięcy i widzę, ze naprawdę włoski coraz rzadziej odrastają. Mam urządzenie Panasonica i chwalę je sobie, bo jest skuteczne tak jak producent obiecuje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Depilator laserowy Panasonic to dobry wybór ze względu na dużą powierzchnię naświetlania, dodatkowo jest na akumulator więc nie trzeba męczyć się z kablem. Zastanawia mnie tylko jak z dostępnością części typu wymienny wkład z lampą, z tego co kojarzę z tym był problem.

      Usuń