Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.

By 16:19:00 , , , , ,

Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.
Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.

W kuchni, tak jak w każdym innym aspekcie życia, liczą się w tej chwili nowoczesne technologie, szybkość pracy (choć to nie jest ogólnie zdrowa część naszej codzienności) i dbanie o dobre samopoczucie. Dlatego w momencie, kiedy na rynku ukazało się urządzenie, jakim jest multicooker, doświadczyliśmy swego rodzaju rewolucji w podejściu do gotowania. Sprzęt tego typu ułatwia nam przyrządzanie posiłków i pozwala na ich przygotowywanie w znacznie szybszym czasie, oraz bez potrzeby stosowania, niekoniecznie zdrowych metod i produktów. Nowoczesne urządzenia posiadają elementy grzejne umieszczone na całej powierzchni multicooker-a, co sprawia, że nie przypalimy posiłku „od spodu”, jak ma to miejsce w momencie klasycznego gotowania na kuchence, oraz otrzymujemy pewność, że potrawa będzie jednakowo dogotowana jak i podgrzana ze wszystkich stron.

Tak więc multicooker, to rewelacyjne urządzenie, które powinno znaleźć siew każdej kuchni, wystarczy tylko pójść do sklepu i oczywiście wiedzieć, co jest nam potrzebne. A wśród wielu różnych funkcji dostępnych na rynku multicookerów, warto zwrócić uwagę na poniższe rzeczy.
Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.
1. Multicooker powinien nam służyć, jako urządzenie pozwalające na gotowanie wielu różnych rodzajów potraw. I tu pojawia się problem, np., jeżeli w jeden dzień pieczemy w nim rybę, a na drugi chcemy przyrządzić posiłek, który nie ma prawa przejść jej zapachem. W takim wypadku, najlepiej rozglądać się za urządzeniem, gdzie naczynie, wewnątrz którego gotujemy potrawy, jest w pełni, bezproblemowo wyciągalne i posiada gwarancję bezpiecznego mycia go w zmywarce. Dzięki temu, uzyskamy pewność, że za każdym razem będzie ono idealnie czyste i bez przykrych zapachów.
Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.
2. Jeżeli chcemy przygotowywać zdrowe posiłki, dla całej rodziny, dlaczego mamy nadal kupować pieczywo, pełne spulchniaczy i innych, nie do końca momentami opisanych składników. Można samemu piec pyszny chleb w domu, ze składników, których jesteśmy pewni, które są bezpieczne, nawet dla bardziej wrażliwych osób w naszym otoczeniu. Kupując multicooker, nie musimy od razu rozglądać się za urządzeniem do pieczenia chleba, gdyż sam multicooker także może zawierać odpowiednie programy, pozwalające na wypiek ciast, pieczywa, czy nawet pizzy.
Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.
3. Będąc w temacie zdrowego pichcenia pamiętajmy, że najlepiej jest przygotowywać posiłki gotowane, szczególnie na parze, niż pieczone i smażone w głębokim oleju. W tym wypadku pożądany multicooker powinien posiadać taką funkcję. Znajduje się ona, co prawda w większości urządzeń, ale może się zdążyć jej brak, dlatego warto sprawdzić jego funkcje.

4. Jedna z najważniejszych różnic i zarazem przewaga pomiędzy multicookerami a kuchenkami mikrofalowymi, czy gotowaniem na tradycyjnych kuchniach jest możliwość utrzymywania stałej temperatury potrawy. Funkcja podtrzymywania temperatury, to bardzo istotne rozwiązanie szczególnie, jeżeli w naszym domu niekoniecznie wszyscy jedzą przygotowany przez nas posiłek równocześnie. Nowoczesny multicooker, utrzyma prawidłową temperaturę potrawy, nawet przez kilka godzin.
Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.
5. Ostania, ale również moim zdaniem bardzo przydatna funkcja wysokiej jakości multicookera, to opóźnienie startu. Dzięki temu prostemu mechanizmowi, możemy zaprogramować urządzenie tak, aby uruchomiło się tuż przed naszym powrotem na przykład z pracy do domu. Dzięki temu, od razu po wejściu do kuchni, będziemy mogli zjeść świeży, ciepły posiłek.
Jaki multicooker? 5 porad, które ułatwią zakup.
Niezależnie jaki multicooker wybierzecie, zawsze przed zakupem porównajcie kilka modeli, nie tylko według ceny. Nie jest to tanie urządzenie dlatego warto przemyśleć zakup tego typu sprzętu, aby za 2 tygodnie, ponad 400 złotych nie leżało w szafie bo się znudziło.


0 komentarze