Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

Vacu Vin Nóż do ananasa

By 18:32:00 , , ,

Vacu Vin Nóż do ananasa
Coraz więcej czasu i energii przywiązujemy do kwestii zdrowego odżywiania się i prawidłowej diety. Coraz popularniejsze stają się przepisy i inspiracje na zdrowe, smaczne i lekkie przekąski składające się z warzyw, czy owoców. Dodatkowo, mamy coraz łatwiejszy dostęp do egzotycznych roślin, które jeszcze kilka lat temu nie były szerzej dostępne na polskim rynku, a dziś cieszą się niezwykłą popularnością. Równocześnie na rynku pojawiają się urządzenia, ułatwiające obieranie, czy krojenie tropikalnych warzyw i owoców, dzięki czemu możemy szybko i sprawnie przygotować nie tylko niezwykle zdrowy posiłek – możemy też podać go w atrakcyjny i niebanalny sposób.

Chociaż ananas jest dość znanym i popularnym owocem tropikalnym – do niedawna królował w wersji puszkowej. Jego świeża i naturalna wersja, choć znacznie bogatsza zarówno w smak jak i witaminy oraz mikroelementy, jest bowiem nieco kłopotliwa w obieraniu i przygotowywaniu. Z zewnątrz bowiem ananasa pokrywa twarda skórka, skrywająca bardzo soczysty miąższ – gdy tylko przetniemy zewnętrzną powłokę, przebijamy się przez wnętrze owocu, który w tym momencie tryska sokiem. Żeby nie tracić słodkiego płynu, a jednocześnie znacznie ułatwić i przyspieszyć cały proces warto wykorzystać specjalną drążarkę do ananasa.
Vacu Vin Nóż do ananasa
Aby szybko obrać ananasa wystarczy odciąć nożem górną część owocu, a następnie wkręcić urządzenie do wnętrza rośliny. Okrągły trzon odcina wówczas niesmaczny, zbędny rdzeń ananasa, a specjalna spirala kroi słodki miąższ na równą, apetyczna spiralę o grubości około ośmiu milimetrów. Potem wystarczy jedynie wyciągnąć drążarkę z owocu – w razie potrzeby specjalna nakładka jednym ruchem pokroi owoc na drobne, równe kawałki. Jednocześnie sok, który wydobył się podczas drążenia pozostaje w łupinie i możemy go od razu wykorzystać.
Vacu Vin Nóż do ananasa
Tak przygotowanego ananasa możemy potraktować jako smakowitą przekąskę samą w sobie i zjeść go na surowo, dodać do owocowej sałatki, zdrowego, energetycznego koktajlu, wykorzystać do przyrządzenia pysznych deserów, takich jak lody, galaretki, a także przy pieczeniu ciast i przygotowaniu tortów. Kawałki owocu z powodzeniem możemy wykorzystywać także jako dodatek do dań głównych – na przykład pieczonego drobiu, czy pizzy.

Warto też zauważyć, że po wyjęciu smakowitego miąższu z owocu, pozostaje nam nieomal nietknięta łupina, którą można wykorzystać do zaserwowania deseru . Wystarczy wypełnić ją pokrojonymi lub drobnymi owocami, na przykład truskawkami, jagodami, cząstkami mandarynki, czy właśnie kawałkami ananasa, a powstanie atrakcyjna i nietuzinkowa przekąska. Łupina może też stanowić niebanalne naczynie do podawania dań głównych – zaskocz gości podaniem na przykład pieczonej kaczki na słodko w wydrążonej połówce ananasa! Niezwykły efekt gwarantowany!
Vacu Vin Nóż do ananasa
Samo urządzenie wykonane jest z trwałego tworzywa sztucznego oraz wytrzymałej stali INOX, dzięki czemu drążarka będzie służyć nam wiele lat, a utrzymanie urządzenia w czystości nie będzie stanowiło najmniejszego problemu – możne je bowiem z powodzeniem myć w zmywarce.
Vacu Vin Nóż do ananasa
Ceny zaczynają się od 25 zł.

GDZIE KUPIĆ

0 komentarze