Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

SEVERIN FS 3609 Zgrzewarka do folii

By 16:55:00 , , , , , ,

severin FS 3609
Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszy się metoda gotowania w próżni, zwana z francuskiego Sous-vide. Polega na długim gotowaniu potraw szczelnie zamkniętych w workach plastikowych pozbawionych powietrza. W efekcie możemy liczyć na zdecydowanie bardziej naturalny i głębszy smak potraw, a także zminimalizować utratę ważnych składników odżywczych. Ze względu na fakt, iż wszystkie aromaty pozostają w zamkniętym wnętrzu specjalnego woreczka – potrawy wymagają znacznie mniejszej ilości przypraw dla uzyskania głębi smaku. Jednocześnie wszystkie soki pozostają w potrawie – dania nie wysychają, nie występuje ubytek w objętości, czy masie potrawy. Dodatkowo, ze względu na nieco niższą temperaturę gotowania struktura użytych produktów - na przykład mięsa - pozostaje nienaruszona, a w efekcie jest ono znacznie delikatniejsze. W ten sposób możemy przygotować przepyszną wołowinę, wieprzowiną, drób, a nawet warzywa i ryby – każde z dań zachowa swój intensywny smak i aromat.
severin FS 3609
By przygotować potrawy w ten sposób nie potrzebujemy skomplikowanych w obsłudze urządzeń, czy talentu rodem z francuskiej restauracji. Zgrzewarka do folii Severin FS3609, które w pełni automatycznie przeprowadzi proces wysysania i zamykania folii. Wystarczy umieść naszą ulubioną potrawę w woreczku, którego otwór umieszczamy w urządzeniu. W ciągu kilku sekund wnętrze woreczka pozostaje pozbawione powietrza i szczelnie zamknięte, a my otrzymujemy danie gotowe do podgrzania. Jednocześnie dzięki dwóm lampkom kontrolnym mamy pełną kontrolę nad procesem odsysania i zgrzewania.
severin FS 3609
Jednocześnie zgrzewarkę do folii możemy też wykorzystać do bezpiecznego przechowywania żywności. Dzięki wytworzeniu wewnątrz woreczka próżni – tworzymy środowisko nieprzyjazne dla rozwoju jakichkolwiek bakterii. W efekcie znacząco wydłuża się termin przydatności do spożycia umieszczonych w nim produktów żywnościowych. Warto też podkreślić, że woreczki doskonale znoszą niskie temperatury oraz mrożenie – możemy więc bezpiecznie przechowywać zapakowaną w ten sposób żywność w zamrażalniku.
severin FS 3609
W skrócie:

  • W pełni zautomatyzowane wysysanie i zamykanie folii:Tak
  • Ilość lampek kontrolnych:2
  • kontrola wysysania powietrza i zgrzewania folii:sygnalizacja lampek kontrolnych
  • ilość folii w zestawie:5
  • wymiary folii w zestawie:20 x 30 cm
  • zwijacz przewodu:Tak
  • moc:ok. 170 W
  • Kolor:srebrno-czarny
0 komentarze