Nowości AGD

Wiadomości z rynku AGD, poradniki zakupowe, testy sprzętu, rankingi najlepszych produktów - wszystkie informacje na temat AGD

Rozgrzewająca herbata na jesienne wieczory.

By 12:12:00 , , , , ,

Meteorolodzy zapowiadają niskie temperatury na październikowe wieczory, więc wypadało by się przygotować do nich. Warto więc przygotować się na niższe temperatury, dobrym sposobem na rozgrzanie się jest jesienna herbata. 

Herbatki jesienne mają wiele zalet. Rozgrzewają, są smaczne, ładnie pachną, a ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Dzisiaj podzielę się z wami moim świetnym sposobem na taką herbatę.  Wystarczy parę prostych czynności i mamy już pyszną herbatkę. Zanim zabierzemy się do wszystkiego, przygotujmy sobie duży dzbanek, który nie pęknie pod wpływem wlewanego do niego wrzątku. Do tego potrzebne są nam dwie torebki herbaty o smaku malinowym (uwielbiam herbapola) , trzy – cztery duże plastry pomarańczy, goździki i garść malin.
Najpierw gotujemy wodę i zalewamy torebki włożone do dzbanka, najlepiej aby woda miała 80/90°C. Jak już herbata nabierze malinowego koloru (około 5 min.), wyjmujemy torebki i je wyrzucamy. Następnie wrzucamy do herbaty plastry pomarańczy, goździki i maliny. Na sam koniec herbatę można posłodzić – cukrem bądź miodem, w zależności od preferencji. Smacznego.

Dla ułatwienia:

Jeśli jest wam ciężko zagotować wodę do 80/90°C, można odczekać 1 min. od zagotowania i wtedy dopiero zalać lub polecam czajnik elektryczny firmy Bosch TWK8611P. Czajnik ten posiada regulację temperatury w zakresie: 70, 80, 90 i 100°C, oraz tryb utrzymania stałej temperatury wody przez 30 min. Ale o tym czajniku napiszę w kolejnym poście.
Źródło: maxmix24.pl0 komentarze